خانه سینمای مستند کرمان راه‌اندازی می‌شود

محمد رضا علیزاده

کرمان سینما: محمدرضا علیزاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، در نشست با هنرمندان برگزیده دهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت در کرمان که با حضور استاندار کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه استان کرمان ظرفیت‌های بسیاری در تولید آثار مستند دارد گفت: خانه سینمای مستند کرمان راه‌اندازی می‌شود.

 

وی افزود: حدود ٢٠ نفر از مستند‌سازان استان کرمان در دهمین دوره برگزاره جشنواره سینما حقیقت در تهران شرکت کردند.علیزاده  با اشاره به اینکه این مستند‌سازان در بخش‌های مختلف جشنواره و کارگاه‌های آموزشی حضور داشتند گفت: تعامل بسیار خوبی بین مستند‌سازان کرمانی و سایر مهمانان جشنواره از سراسر کشور شکل گرفت که در آینده مفید فایده است.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه ٧٥ نفر از مستندسازان این جشنواره از دیروز به کرمان آمدند افزود: جشنواره سینما حقیقت در مرحله استانی به مدت سه روز در استان کرمان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فیلم‌های مستند جشنواره سینما حقیقت از امروز صبح در کرمان اکران می‌شود خاطرنشان کرد: این آثار در سینما شهرتماشای کرمان در دو روز اول با پنج سانس و در روز آخر با هفت سانس اکران می‌گردد.

علیزاده تصریح کرد : در قالب این جشنواره با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور، خانه مستند کرمان راه‌اندازی و هفته فیلم مستند بم نیز برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هنرمندانی که در کرمان حضور یافتند از مکان‌های تاریخی کرمان بازدید داشتند ابراز امیدواری کرد: بخش کوچکی از ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری استان کرمان معرفی شده باشد.

دبیر دهمین جشنواره سینما حقیقت با اشاره به اینکه وضعیت سینمای مستند کشور نسبت به حدود ده سال قبل بسیار رشد کرده است گفت: به دلیل نزدیکی آثار ارائه شده به جشنواره دهم، انتخاب آثار مستند برتر بسیار سخت بود.

سید‌مهدی طباطبایی دیشب در نشست هنرمندان جشنواره سینما حقیقت از سراسر کشور با  استاندار کرمان اظهار‌داشت: جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت تلاش می‌کند تا سینمای مستند کشور را ارتقا داده و به جایگاه واقعی خود برساند.

وی با اشاره به اینکه هر ساله یک استان به عنوان مهمان و میزبان جشنواره انتخاب می‌شود گفت: امسال استان کرمان با هدف تقدیر از زحمت‌کشان، هنرمندان و پیشکسوتان سینمایی استان انتخاب شد.

مدیر‌کل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور با بیان اینکه راه‌اندازی خانه مستند کرمان را پی‌گیری می‌کنیم افزود: راه‌اندازی این خانه می‌تواند از برکات میزبانی دهمین جشنواره سینما حقیقت در کرمان باشد.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان ظرفیت بالایی برای تولید آثار مستند دارد خاطر‌نشان کرد: کرمان ظرفیت‌های بزرگی در زمینه تمدنی، زیست‌محیطی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد که می‌شود آثار فاخر مستند در مورد آنها تولید کرد.

طباطبایی با بیان اینکه یکی از مولفه‌های توسعه یافتگی مستند‌سازی است گفت: وضعیت سینمای مستند کشور از نظر فراوانی آثار  و هم کیفیت آثار نسبت به حدود ده سال قبل بسیار رشد کرده است.

وی با اشاره به اینکه امسال انتخاب آثار برتر به دلیل نزدیکی آثار به هم بسیار سخت و دشوار بود افزود: تلاش داریم که از سطح ملی جشنواره نگاه استانی هم داشته باشیم.

دبیر دهمین جشنواره سینما حقیقت با بیان اینکه این جشنواره آغاز راهی برای همراهی همه سینماگران کشور است تصریح کرد: مجموعه همه شرایط ایجاد شده باید به معرفی هر چه بیشتر استان کرمان به سراسر کشور و حتی خارج از کشور شود.

برنامه سینماهای کرمان

خرید بلیت سینما

سینما شهرتماشا

سینما مهتاب

سینما آسیا

سینما در استان کرمان

فراخوان

معرفی بازیگر

لوکیشن های کرمان

جدول پخش

آمارسایت

امروز38
دیروز316
کل356439

کلیه حقوق این سایت متعلق است به موسسه و آموزشگاه سینمایی پاروز

Developed by: kavakeb.net