کرمان دارای جایگاه نهم کشور به لحاظ تعداد صندلی سینما

 محمد رضا علیزلده

کرمان سینما: محمد رضا علیزاده ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: سال ٩٢ در رتبه بیست و یک از نظر تعداد صندلی سینما بودیم و امروز با افزایش ١٣٨٦ صندلی در قالب پنج سالن بهسازی شده،جزو ٩ استان اول کشور هستیم .

 

وی ادامه داد: در سال ٩٢  و در اغاز کار دولت یازدهم؛ به هر دلیل، چهارسالن سینما بیشتر در سراسر استان فعال نبود و همین مساله استان کرمان را از لحاظ ظرفیت پخش تولیدات سینمایی کشور در رده ی بیست و یکم قرار داده بود .

علیزاده ادامه داد:برای بهبود شرایط موجود؛ رایزنی ها و تماس های مکرر و موثری را از یک سو با مسوولین استانی از جمله شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها  و از سوی دیگر با مدیران و دست اندرکاران سازمان سینمایی کشور، آغاز کردیم .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان ادامه داد: پس از پیگیری های مستمر و حصول نتایج اجرایی کار؛اکنون از لحاظ ظرفیت عرضه ی تولیدات سینمایی کشور در پرده ی سینما با افزایش ١٣٨٦ صندلی در قالب پنج سالن بهسازی شده، ، در رده ٩ استان اول هستیم .

علیزاده گفت: این سالن های سینما در شهرستانهای سیرجان،زرند،انار و کرمانبه جمع سالنهای  موجود  سینمای استان کرمان اضافه شده است .

وی تصریح کرد: این  جایگاه نیز قطعا کافی نیست و با شرایط مطلوبی که شایسته ی مردم شریف کرمان است فاصله دارد.به همین دلیل تلاش خواهیم کرد تا با ایجاد  و تقویت زیر ساخت های هنر – صنعت سینما و فیلم سازی در این خصوص باز هم زمینه های مناسب تری را برای  سراسر استان و مردم دیار کریمان فراهم آوریم .

 

 

برنامه سینماهای کرمان

خرید بلیت سینما

سینما شهرتماشا

سینما مهتاب

سینما آسیا

سینما در استان کرمان

فراخوان

معرفی بازیگر

لوکیشن های کرمان

جدول پخش

آمارسایت

امروز38
دیروز316
کل356439

کلیه حقوق این سایت متعلق است به موسسه و آموزشگاه سینمایی پاروز

Developed by: kavakeb.net