دوره های آموزشی

دوره های آموزشی پاروز

دوره های آموزشی حرفه ای و کاربردی زیر نظر معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد و در پایان دوره به فارغ التحصیلان گواهینامه معتبر اعطا می گردد .  
 

نام رشته ها و دوره ها

فیلمنامه نویسی

  انیمیشن رایانه ای    

کارگردانی 

 گرافیگ رایانه  

بازیگری سینما و تلویزیون 

 صدابرداری

عکاسی

 گریم سینمایی   

تصویر برداری

تدوین  

مستند سازی   

تحلیل فیلم

 

 

 

بازیگری سینما و تلویزیون

 

  این رشته با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و ارائه آموزش های کاربردی مورد نیاز در عرصه فیلمسازی جهت همکاری با مراکزی چون سینمای حرفه ای، صدا و سیما ، شرکت های فیلم سازی و تبلیغاتی طراحی شده  و شامل یک ترم پایه و 4 ترم آموزشی از مقدماتی تا پیشرفته است که عناوین اصلی دروس عبارتند از:

 

حرکت        بدن         فن بیان        بازیگری مقابل دوربین

 

تحلیل شخصیت ، شناخت شخصیت از نظر روانی ، فیزیکی و اجتماعی ، شناخت میمیک در شخصیت ، بیان تنفس ، شناخت نقش و کاراکتر   ، آشنایی با پانتومیم ، تمرین روی تمرکز و حواس پنج گانه ، مکالمه ، دیالوگ گویی ، شناخت عوامل نمایش ، و انواع تیپ و ژانرهای سینمایی و تلفظ صحیح کلمات بصورت تئوری و عملی از سر فصل های آموزشی این رشته می باشد.

 

پس از پایان هر دوره آزمون رسمی با حضور ناظرین محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد و افرادی اجازه شرکت در دوره  های مقدماتی ، میانی ، تکملی و پیشرفته را دارند که حد نصاب قبولی در آزمو نها را کسب نموده باشند.

 

گریم سینمایی

 

این رشته با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و ارائه آموزش های کاربردی مورد نیاز در عرصه فیلمسازی جهت همکاری با مراکزی چون سینمای حرفه ای، صدا و سیما ، شرکت های فیلم سازی و تبلیغاتی طراحی شده  که در دو ترم مقدماتی و کاربردی برگزار می گردد.

 

دوره مقدماتی ( متعادل سازی ) : شناخت انواع عیوب چهره ، بزرگ و کوچک کردن اجزا صورت ( تکنیک سایه روشن) کوچک و بزرگ کردن و متعادل کردن چشم ها ، تغییر و تنوع در فرم ابروها و تعادل سازی کلیه قسمت های چهره )

 

دوره میانی : نا متعادل سازی ، پیر و جوان کردن ،ایجاد زخم و جراحت، سوختگی، شکستگی، خال و تاول، بالماسکمه، چهره های عروسکی و کارتونی و آشنایی با گریم سبک های مختلف سینما ،

 

دوره تکمیلی : قالب گیری چهره با روش های مختلف ، ساخت انواع ماسک فانتزی، لاتکسی ،پاپیه ماشه و شبیه سازی ، آشنلایی با ساخت مو و ریش مصنوعی

 

عکاسی حرفه ای

 

این رشته با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز بازار کار طراحی شده و هنرجویان با سیستم های عکاسی سنتی و دیجیتال ، رتوش عکس، شناخت فیگور، اصول و مبانی نور، رنگ، کمپوزیسیون، فرم، کادر بندی، زیبایی شناسی و ابعاد مختلف تکنیکال عکاسی آشنا می شوند.

 

 

 

تصویر برداری حرفه ای

 

این رشته با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز بازار کار طراحی شده و هنرجویان با مبانی و  اصول تصویر برداری ویدئویی و دیجیتال ، مبانی کارگردانی فیلم کوتاه ، روش های تصویربرداری از مجالس ، مراسم و سمینارها و تهیه  Visual Reporting  آشنا شده و ضمــن شناخت، طرز کار دوربین های حرفه ای DVcam، HDV ، مهارت در قاب بندی نما ها، زوایا، حرکات و تاثیرات روانی آن بر مخاطب در سینما و تلویزیون با کلیات مفاهیم، روش ها و ابزارهای نورپردازی، صدابرداری و صداگذاری آشنا خواهند شد. و توانایی انجام تصویر برداری را کسب می کنند. این رشته دارای دوسطح ا و 2 می باشد.         

 

 

 

فیلمنامه نویسی حرفه ای

 

این رشته با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و ارایه آموزش های کاربردی مورد نیاز در عرصه فیلم سازی جهت همکاری با مراکزی چون سینمای حرفه ای، صدا و سیما ، شرکت های فیلم سازی و تبلیغاتی طراحی شده  و هنرجویان در این دوره با مباحثی مانند عناصر داستان و فیلمنامه ، شخصیت پردازی ، نگارش سیناپس ، اصول و مبانی فیلمنامه نویسی ، آشنایی با متون نمایشی ، تصویر نامه ، تحلیل فیلم ، روان شناسی شخصیت، داستان نویسی ، تفاوت های قصه ، داستان وفیلمنامه آشنا می شوند و توانایی نگارش فیلمنامه را کسب می کنند. این رشته دارای دو سطح 1 و 2 می باشد.   

 

 

 

کارگردانی         

 

این رشته با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و ارائه آموزش های کاربردی مورد نیاز در عرصه فیلمسازی جهت همکاری با مراکزی چون سینمای حرفه ای، صدا و سیما ، شرکت های فیلم سازی و تبلیغاتی طراحی شده  و هنرجویان ضمن آشنایی با سینما و تاریخ تحولات آن ، گزارش نویسی ، اصول و مبانی کارگردانی سینما ، مستند سازی، تکنیک ها و مبانی فیلم ، مدیریت پروژه ، هدایت بازیگر ومباحث تخصصی فیلم وکارگردانی آشنا خواهند شد.

 

 

 

تحلیل فیلم

 

هنر جویان در این رشته با تاریخ سینما، تئوری های اساسی فیلم و سبک های سینمایی آشنا شده و شیوه های تحلیل فیلم را فرا می گیرند.

 

 

 

 

 

مستند سازی

 

هنرجویان در این دوره با تاریخچه مستندسازی،تعاریف فیلم مستند،آشنایی با مستندسازان ایران و جهان ، انواع مختلف فیلم های مستند و تحلیل آنها و مراحل ساخت یک فیلم مستند آشنا خواهند شد.

 

 

 

انیمیشن حرفه ای

 

رشته انیمیشن جهت آشنایی علاقمند با شیوه های مختلف انیمیشن طراحی شده و در هر شیوه ( عروسکی، کات اوت، دوبعدی، سه بعدی) ودر سه سطح مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته ارایه می شود

 

 

 

گرافیک رایانه ای

 

در این رشته هنرجو با نرم افزارهای مختلف در حوزه گرافیک رایانه ای آشنا شده و توانایی لازم را جهن استفاده از این نرم افزار ها در کارهای حرفه ای و هنری کسب می نماید.

 

 

 

 

 

برای ثبت نام کلیک کنید

 

برنامه سینماهای کرمان

خرید بلیت سینما

سینما شهرتماشا

سینما مهتاب

سینما آسیا

سینما در استان کرمان

فراخوان

معرفی بازیگر

لوکیشن های کرمان

جدول پخش

آمارسایت

امروز408
دیروز387
کل341687

کلیه حقوق این سایت متعلق است به موسسه و آموزشگاه سینمایی پاروز

Developed by: kavakeb.net