همراه فیلم نامه بسطامی بزرگ شدم

یاسر سیستانی نژاد

پنجم دی ماه به عنوان یک روز بسیار تلخ در تاریخ ایران و به ویژه تاریخ کرمان و بم ثبت شد. روزی که زمین به خود لرزید. لرزید و لرزید و اخبار ساعت 7 صبح همان روز خبر از فروریختن ارگ 2 هزار ساله بم داد و سیل مجروحی که به بیمارستان های شهرستان های مجاور جاری شد. آن روز بسیاری از هموطنان بمی زیر سقف خانه های شان برای همیشه جا ماندند و نام یک نفر رساتر از بقیه در رسانه ها به گوش رسید.«ایرج بسطامی»!

مطالعه بیشتر...

«مردی که فسیل شد» در تاریخ بارها تکرار شده و خواهد شد!

محمد فتخ نژاد

حامد سعادت، کارگردان فیلم «مردی که فسیل شد» یکی از سینماگران با تجربه کرمان است که با وجود جوانی، سابقه هنری قابل قبولی را تا به امروز در کارنامه اش ثبت کرده است. متولد 1362 در کرمان است و هم اکنون در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته سینما می باشد. وی تا به حال در چندین جشنواره جهانی و سراسری حائز رتبه شده است و به گفته خودش هر زمان که با داوران خارجی رو به رو می شود، رتبه بالاتری کسب می کند. وی عنوان «جوان نخبه سینمای کرمان» را نیز از آن خود کرده است.

مطالعه بیشتر...

کرمان یک استودیوی بزرگ است/شهرستانی‌ها جریان سازی کنند

رضا شمسی

پنج شنبه و جمعه‌ی گذشته موسسه‌ی “تصویر عصر آدینه” فیلم “ماهی و گربه” را نمایش داد و جلسه‌ی نقد و بررسی آن را با حضور شهرام مکری؛ کارگردان فیلم  و سعید ابراهیمی‌فر؛ بازیگر همین فیلم در کرمان و سرچشمه برگزار کرد.

مطالعه بیشتر...

اشک‌ها و لبخندها‌ی نواب زاده

رضا شمسی

رضا شمسی ـ قبل از او هم بوده و هستند کرمانی‌هایی که آنها را به عنوان بازیگر سینما می‌شناسیم اما او اولین شهروند کرمانی است که در یک فیلم سینمایی حرفه‌ای بازی کرده است، با بازی در ” آپارتمان شماره ۱۳″ به کارگردانی یدالله صمدی و به عنوان همبازی علیرضا خمسه، در نقش ماشاالله ایرانمنش. این فیلم در سال ۱۳۶۹ ساخته شد، اکران موفقی هم داشت و خوب هم دیده شد.

مطالعه بیشتر...

سینمای جوان با دوربین پیر

 

کرمان سینما:سه فعال عرصه سینما در کرمان در گفتگو با هفته نامه استقامت به بیان دیدگاه های خود پرداخته اند. هفته نامه استقامت:  گفته می‌شود انجمن سینمای جوان مرکزی است که در سال ۱۳۵۳ تاسیس گردیده و از سال ۱۳۵۴ شروع به عضوگیری و تشکیل کلاس‌های آموزشی نموده‌است.

مطالعه بیشتر...

برنامه سینماهای کرمان

خرید بلیت سینما

سینما شهرتماشا

سینما مهتاب

سینما آسیا

سینما در استان کرمان

فراخوان

معرفی بازیگر

لوکیشن های کرمان

جدول پخش

آمارسایت

امروز409
دیروز387
کل341688

کلیه حقوق این سایت متعلق است به موسسه و آموزشگاه سینمایی پاروز

Developed by: kavakeb.net